آموزش نصب وان و جکوزی به همراه فیلم آموزشی نصب
صفحه اصلی جستجو تماس با ما ثبت کالا

آموزش نصب وان و جکوزی به همراه فیلم آموزشی نصب

[ مشاهده نسخه اصلي ]

نوعی وان بهداشتی برای تماس بدن انسان با آب تحت فشار همراه با ضربه های ملایم است که این فشارو ضربه توسط پمپ مخصوص جکوزی محلی برای رفع خستگی و ماساژ بدن در اثر جابجائیهای سریع و توأم با فشار آب است . امروزه در  بیشتر منازل  مسکونی بجای وان های معمولی از جکوزی استفاده می شود جکوزی ها از نظر بهداشتی دارای صافی های مخصوص هستن و آب در حالیکه گردش می کند تصفیه هم می شود .


ساختمان جکوزی :

جکوزی ها دارای  مکانیزم  یکسان هستند و در اینجا  به یک نمونه از آنها اشاره می شود . جنس جکوزی های خصوصی که معمولادر حمام  یا کنار اطاق خواب نصب می شوند ازنوع فایبر گلاس است .

طریقه نصب جکوزی :

بدنه اصلی جکوزی یا در واقع همان حوضچه آب در شکلهای مختلف از جمله مستطیلی ، نیم دایره ،سه گوش ، ساخته می شوند لذا هنگام لوله کشی تأسیسات ساختمان باید نوع جگوزی را مشخص نمود تا هنگام نصب از لحاظ محل آب ورودی و تخلیه فاضلاب وسیم کشی برق دچار مشکل نشویم .

برای نصب و ثابت کردن حوضچه (بدنه)جکوزی بسته به نوع آن پایه های نگهدارنه و بستهای مخصوص همراه آن است که هنگام باز کردن جعبه بسته بندی بایدتوجه داشت ، پایه های نگهدارنده بوسیله بولت در کف ثابت و محکم میشوند و بدنه جگوزی روی آنهاثابت میشوند بطوریکه تأسیسات آن کاملا در زیر بدنه جاسازی ومخفی می باشد .

توجه : هنگام سیم کشی جگوزی اولا سیم ارت را حتما وصل کنید ثانیا دقت شود که پوشش کابل و سیمهایی که استفاده می شود سالم باشد .

طریقه لوله کشی آب جگوزی :

بعضی از جکوزیها دارای المنت گرم کننده آب هستند که آب داغ مورد نیاز را تأمین می کند بطور کلی هنگام لوله کشی دولوله گرم و سرد برای جکوزی پیش بینی می شود که به جگوزی وصل می شوند . اگر جکوزی دارای المنت باشد طریقه لوله کشی بدین صورت است که یک انشعاب آب سرد از نزدیک ترین فاصله به حوضچه جگوزی گرفته  میشود  به وسیله یک سه راه انشعاب به دو  انشعاب تقسیم می شود که یکی بطرف المنت و دیگری به طرف لوله آب سرد حوضچه هدایت می شود . باید تو.جه داشت که در نزدیکترین فاصله ممکن دوعدد شیر بر سر راه دو انشعاب قرار داده شود .

مشخصات  الکتریکی جکوزی خانگی ( خصوصی ) :

مشخصات الکتریکی یک نوع جکوزی یک نفره بر حسب نوع پمپ ممکن است قدرت آن تغییر کند مقدار ولتاژ لازم در مدار معادل 127 ولت و جریان ازنوع مستقیم است .

نصب زیراب و لوله فاضلاب جگوزی :

سیستم فاضلاب همه جکوزی ها تقریبا یکسان است . . ابتدا باید زیر آب سیفون ( حوضچه ) را نصب و آب بندی نمود ، سپس لوله ی خرطومی پلاستیکی راداخل زیر آب کاملا فشار داده و محکم ببندید .

راه اندازی و استفاده از جکوزی :

جکوزی معمولا دارای دو عدد شیر کنترل آب گرم  و سرد است که به وسیله آنها میتوان مقدار آب را از نظر فشار  و ایجاد فشار متعادل کنترل نمود وسپس جریان برق را بوسیله دوشاخه مربوطه برقرار نمود . سپس شیر آب گرم و سرد را بازنمود تا درجه حرارت دلخواه آب تنظیم شود .

کاربرد سوئیچ های روی حوضچه :

از این سوئیچ ها (دکمه های فشاری)میتوان برای ایجاد سرعت حرکت آب در جهت های مختلف برای ماساژ عضلات استفاده نمود . همچنین دکمه لامپهای روشنایی برای جلوه دادن نور و روشنایی داخل وان می باشد .

دوش جکوزی :

روی وان جکوزی یک عدد دوش سیار نصب شده که هنگام استفاده شیلنگ آن همراه دوش از محفظه خارج و میتوان آنرا به راحتی جابجا نمود . برای استفاده ازدوش باید بوسیله شیر مخصوص که روی وان نصب شده جریان آب را از داخل وان قطع وبه طرف دوش هدایت نمود .

برای ماساژ و استفاده از آب به حالت پاششی با فشار زدنیک سوئیچ استارت ویک سوئیچ برای جریان سریع آب روی وان نصب شده که بوسیله سوئیچ دومی میتوان شدت آب را کم و زیاد نمود .

نگهداری و نظافت وان جگوزی :

1-بدنه و داخل وان رابامایعات تمیز کننده معمولی ویک تکه پارچه تمیز(تنظیف نرم) تمیز کنید و هیچوقت از مایعاتی مثل مایعات استفاده استون یا آمونیاک استفاده نکنید . چون واشرهای لاستیکی رابتدریج از بین برده ودیواره ها را کدر می کند .

2-برای براق کردن سطح داخل وان از پولیش مخصوص استفاده کنید .

3-برای ضدعفونی داخل وان از مایعات ضد باکتری مانند ساولون استفاده کنید .

4-لبه های وان رابا پارچه نرم تمیز و خنک کنید.

5-اگر آب مورد استفاده دارای املاح می باشد باید حداقل سالی دوبار مسیر حرکت آب را که برای ماساژ استفاده میشود به روش زیر رسوب زدائی و تمیز کنید:

الف – کف وان رااز آب 40 درجه پر کنید.

ب- به ازای، هر لیتر آب معادل 2 گرم مایع تمیز کننده داخل آب بریزید و  دکمه پمپ فشار ( ماساژ)را روشن کنید ، و به مدت 5 دقیقه این کار را ادامه دهید .

ج-پمپ را خاموش کنید وآب داخل وان راتخلیه کنید .

د-مقداری آب سرد داخل وان کنید ، مجدد دکمه پمپ راروشن کنید تابافشار مسیر حرکت و گردش آب ماساژ شستشو و تمیز شود. این کار را حدود 3 دقیقه ادامه دهید.

و-پمپ فشار را خاموش کنید و آب کف وان را تخلیه کنید .

فیلم آموزشی نصب وان حمام: http://www.sakhtbazar.com/l/qrcC


تیم تحقیقاتی ساخت بازارSAKHT BAZAR