بانک اطلاعاتی مصابح ملات آماده تجهیزات نقشه برداری استخر و جکوزی پوشش های ساختمانی مجموعه بازی تاسیسات گرمایشی سایبان مشارکت شيشه ایزوگام و آسفالت کاغذ آبگرمکن گازی آبگرمکن گازی شيشه بالكن کامپوزیت نصز پارکت تزئینی يراق آلات چسب کاشی تصفیه هوا بازار کابل پلی اتیلن بتونیر کلاه ایمنی ساخت بازار الكترو پمپ درب و کرکره اتوماتیک پروفيل(قاب) روان کننده ساختبازار روشوئی توری مرغی حفاظتی تاسيسات مکانیکی خدمات ساختمانی بانک اطلاعاتی ساخت بازار چسب سیلیکون تخفیف کاغذ دیواری پروفیل موزاییک حیاطی هود برقی آلاچیق ساخت بازار - مرجع خدمات و مصالح ساختمانی

مردم خانه بخرند تا دیر نشده

مردم خانه بخرند تا دیر نشده

مشاور وزیر مسکن با این تعبیر که بازار مسکن در حال رونق است، به مردم توصیه کرد: امروز بهترین دوران برای خرید مسکن است و بعید می‌دانم شوک قیمتی در بازار مسکن ظرف امسال و سال آینده اتفاق افتاد.


فریدون پیرلورن با بیان اینکه نمی‌توان گزارش بانک مرکزی در حوزه مسکن را قبول کرد، گفت: سالانه ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار مسکن مورد نیاز است و گزارش بانک مرکزی در آذر ۹۶ که افزایش ۱۵ درصدی معاملات نسبت به سال گذشته و ۱۰ درصدی نرخ مسکن در تهران نسبت به ماه گذشته را نشان می‌دهد را نمی‌توان قبول کرد.

 وی ادامه داد: چگونه ممکن است سایر بخش‌ها بر اقتصاد تاثیر‌گذار باشد اما بخش مسکن فاقد تاثیر گذاری باشد؛ درحالیکه مسکن مصرف کننده اصلیِ حوزه‌های سیمان و فولاد و… است؟! همچنین افزایش تعداد معاملات در آذرماه خوب بوده و ما این آمار را به فال نیک گرفته‌ایم. ضمن اینکه مسکن فاقد رونق لازم بوده و هست و تعداد زیادی سرمایه گذاری غیر حرفه‌ای وارد عرصه مسکن شده‌اند.

پیرلورن گزارش‌های فعلی را نشات گرفته از عدم تحرک بازار مسکن در ۴ سال اخیر دانست و تاکید کرد که عدم تاثیر بازار مسکن در اقتصاد، قابل قبول نیست و افزود: همواره دوره رونق و رکود مسکن سینوسی حرکت می‌کند.

سرمایه‌گذاران در دوره رونق در بازار مسکن سرمایه‌گذاری کرده و پروانه‌های زیادی گرفته می‌شود و بعد از دو سه سال، این دورهٔ رونق می‌گذرد و تعداد زیادی مسکن ساخته شده در دوره رکود روی دست بازار می‌ماند.

این کارشناس بازار مسکن اظهار کرد: بخش مسکن دارای ارتباطات پسین و پیشین با سایر بخش‌های اقتصادی است و حتی یک رستوران دار در حالت رونق بازار، از مسکن منتفع می‌شود؛ بنابراین شاخص مسکن کلی است و [ارتباطی به منازل قدیمی یا خالی ندارد] و بانک مسکن نیز از یک شاخص کلی [برای گزارش نویسی] استفاده کرده است.

پیرلورن با این تعبیر که بازار مسکن در حال رونق است، ادامه داد: بنده توصیه می‌کنم امروز بهترین دوران برای خرید مسکن است؛ چراکه حجم بالایی از خانه‌های خالی وجود دارد و تورم عمومی و قیمت‌ها پایین است و بعید می دانم شوک قیمتی در بازار مسکن ظرف امسال و سال آینده اتفاق افتاد ولی برخی تحرکات [در حوزه افزایش خرید مسکن] منجر به سو‌ءاستفاده‌هایی در بازار مسکن می‌شود.


( جمعه 29 دي 96 )

[ بازگشت ]


logo-samandehi تایید

نظرسنجي
 
بنظرتان کدام گزینه لازم است تقویت شود؟
 

 

مطالب

مدیریت و کنترل پروژه به چه معناست ؟
سینک آشپزخانه
چرا به یزد شهر بادگیرها می‌گویند؟
تفاوت بلوك سيماني و سفالي
ترانسدیوسرچیست؟
جزئيات سقف تيرچه بلوك و انواع تيرچه در ايران
آموزش نصب وان و جکوزی به همراه فیلم آموزشی نصب
لوله زهکش
نقش مبل ال در دکوراسیون داخلی
نحوه ی نصب پنل آیفون تصویری
مقاله ای با عنوان “Thermal Inertia Analysis of The First Zero Energy Building in Iran”
انواع سیستم های سازه ای ساختمان‌های بلند
پکیج چگونه باعث گرمایش می شود؟
نكات آتش نشاني در طراحي ساختمان ها
ضد یخ بتن

[ آرشیو مطالب ]


عبارات جستجو