تاسیسات گرمایشی عرشه فولادي سیویل سشنافذشظشق حوله خشك كن دكوراسيون پنل کف پوش وینیل محافظ شنوائي زیر دوشی تاسیسات دفاتر نظارت و اجرا لوله ها بالابر نفر فولاد مصالح ساختمانی ترانسفورماتور چراغ پارکی بنائی بلوک سقفی استیل تجهيزات فضاي باز پارکت پیمانکاران چتر خاکبرداری املاک مصالح ساختمانی سیم و کابل گروت ها لوله آبرسانی فر ساخت بازار ساخت_بازار فر آشپزخانه دستگاه اینورتر محصولات فرفوروژه تولیدکنندگان كاغذ ديواري قالب بنائی عایق های رطوبتی بلوک سقفی جرثقیل مشاوره مصالح ترميم كننده و اپوكسي نماي چوبي پانل روکشدار pvc خانه پیش ساخته ساخت بازار - مرجع خدمات و مصالح ساختمانی

مردم خانه بخرند تا دیر نشده

مردم خانه بخرند تا دیر نشده

مشاور وزیر مسکن با این تعبیر که بازار مسکن در حال رونق است، به مردم توصیه کرد: امروز بهترین دوران برای خرید مسکن است و بعید می‌دانم شوک قیمتی در بازار مسکن ظرف امسال و سال آینده اتفاق افتاد.


فریدون پیرلورن با بیان اینکه نمی‌توان گزارش بانک مرکزی در حوزه مسکن را قبول کرد، گفت: سالانه ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار مسکن مورد نیاز است و گزارش بانک مرکزی در آذر ۹۶ که افزایش ۱۵ درصدی معاملات نسبت به سال گذشته و ۱۰ درصدی نرخ مسکن در تهران نسبت به ماه گذشته را نشان می‌دهد را نمی‌توان قبول کرد.

 وی ادامه داد: چگونه ممکن است سایر بخش‌ها بر اقتصاد تاثیر‌گذار باشد اما بخش مسکن فاقد تاثیر گذاری باشد؛ درحالیکه مسکن مصرف کننده اصلیِ حوزه‌های سیمان و فولاد و… است؟! همچنین افزایش تعداد معاملات در آذرماه خوب بوده و ما این آمار را به فال نیک گرفته‌ایم. ضمن اینکه مسکن فاقد رونق لازم بوده و هست و تعداد زیادی سرمایه گذاری غیر حرفه‌ای وارد عرصه مسکن شده‌اند.

پیرلورن گزارش‌های فعلی را نشات گرفته از عدم تحرک بازار مسکن در ۴ سال اخیر دانست و تاکید کرد که عدم تاثیر بازار مسکن در اقتصاد، قابل قبول نیست و افزود: همواره دوره رونق و رکود مسکن سینوسی حرکت می‌کند.

سرمایه‌گذاران در دوره رونق در بازار مسکن سرمایه‌گذاری کرده و پروانه‌های زیادی گرفته می‌شود و بعد از دو سه سال، این دورهٔ رونق می‌گذرد و تعداد زیادی مسکن ساخته شده در دوره رکود روی دست بازار می‌ماند.

این کارشناس بازار مسکن اظهار کرد: بخش مسکن دارای ارتباطات پسین و پیشین با سایر بخش‌های اقتصادی است و حتی یک رستوران دار در حالت رونق بازار، از مسکن منتفع می‌شود؛ بنابراین شاخص مسکن کلی است و [ارتباطی به منازل قدیمی یا خالی ندارد] و بانک مسکن نیز از یک شاخص کلی [برای گزارش نویسی] استفاده کرده است.

پیرلورن با این تعبیر که بازار مسکن در حال رونق است، ادامه داد: بنده توصیه می‌کنم امروز بهترین دوران برای خرید مسکن است؛ چراکه حجم بالایی از خانه‌های خالی وجود دارد و تورم عمومی و قیمت‌ها پایین است و بعید می دانم شوک قیمتی در بازار مسکن ظرف امسال و سال آینده اتفاق افتاد ولی برخی تحرکات [در حوزه افزایش خرید مسکن] منجر به سو‌ءاستفاده‌هایی در بازار مسکن می‌شود.


( جمعه 29 دي 96 )

[ بازگشت ]


logo-samandehi تایید

نظرسنجي
 
بنظرتان کدام گزینه لازم است تقویت شود؟
 

 

مطالب

مزاياي سازه هاي سبك LSF
طراحی نیمکت های بوستون با انرژی خورشیدی به منظور ساخت جامعه ای مشارکتی
انتخاب کلید و پریز مناسب
سقف کاذب دامپا
چسب کاشی و انواع آن
چرا به یزد شهر بادگیرها می‌گویند؟
نمای بایرامیکس
ساختمان هوشمند،خانه هوشمند BMS
كاربرد پرليت در ساختمان
ساندویچ‌ پنل چيست؟
روش اجرای قالب بندی
بی نظیر ترین معماری های جهان
ضديخ بتن چيست و چه كاربردي دارد؟
نگهداري و نصب پنجره‏ های «یو پی‌ وی‌ سی»
فناوري نانو در شيشه

[ آرشیو مطالب ]


عبارات جستجو