گروت بتن تاسیسات محافظ شنوائي کانکس تاسیسات حمام کف پوش وینیل بازار پمپ بتن آهن درب و کرکره اتوماتیک سنگ گرانیت پیمانکاران کلید و پریز کلید و پریز درب تولیدکنندگان توری مرغی لوله مصالح ساختمانی ساخت مصالح ساختمانی کاشی تزئينات دکوراسیون دیوار تاسیسات مصالح ساختمانی توری مرغی تجهيزات و ماشين آلات سقف كششي تجهيزات فضاي باز سنگ مصنوعي مولد برق نمایشگاه ساختمان ساخت بازار شیرآلات مسالح ساختمان فریم در مصالح ساختمانی پروفیل چند منظوره شرکت ساختمانی آزمایشگاه خاک تئودولیت دیجیتال پورتال قروش مصالح جرثقیل سایبان تیغه دیواری فلز آبگرمکن ساخت بازار - مرجع خدمات و مصالح ساختمانی

تيپ 2 سيمان پرتلند نوع 2 سیمان تهران

تيپ 2 [SB-600606]

کد / مدل : سيمان پرتلند نوع 2
برند / سازنده : سیمان تهران

شرکت سیمان تهران (سهامی عام) در سال ۱۳۳۳ با سرمایه ۸۵ میلیون ریال به ثبت رسید. اولین واحد تولیدی آن در سال ۱۳۳۵ با ظرفیت ۳۰۰ تن در روز آغاز به کار نمود و به تدریج با راه اندازی ۶ واحد تولیدی دیگر تا سال ۱۳۶۵، ظرفیت خود را به ۹۶۰۰ تن در روز افزایش داد. در نهایت در سال ۱۳۸۵ با احداث واحد ۳۴۰۰ تنی در روز و متوقف نمودن سه خط قدیمی میزان تولید کلینکر این شرکت به ۱۲۱۰۰ تن در روز افزایش یافت. هم اکنون شرکت سیمان تهران در حال احداث واحد جدید با ظرفیت ۳۴۰۰ تن می باشد که با راه اندازی آن تولید این شرکت به ۱۵۵۰۰ تن در روز خواهد رسید. 
مشخصات فیزیکی
سطح مخصوص(cm2/g) 2800
انبساط اتوکلاو(%) 0.8
زمان گیرش اولیه 45
زمان گیرش نهائی 6
مقاومت فشاري (kg/cm2) 3 روزه >100 7 روزه >175 28 روزه >315
حرارت هیدراسیون(cal/gr)

مشخصات شیمیایی
اكسيد منيزيم Mgo(%) 5
افت حرارتي L.O.I(%) 3
In.R(%) 0.75
سيلس SiO2(%) 20
اكسيد آلومينيوم AL2O3(%) 6
اكسيد آهن Fe2O3(%) 6
اكسيد گوگرد SO3(%) 3
تری‌کلسیم آلومینات C3A(%) 8
اكسيد سديم NA2O(%)
اكسيد پتاسيم K2O(%)
اكسيد كلسيم CaO(%)
تری‌کلسیم سیلیکات C3S(%)
دی‌کلسیم سیلیکات C2S(%)

سیمان تهران[ اطلاعات بیشتر ]

 

طبق استاندارد ملی به شماره 389 ISIRI  تولید می گردد. سیمان پرتلند نوع 2 برای ساخت بتن هایی که حرارت هیدراسیون متوسط در آنها ضروری بوده و حمله سولفاتها به آنها در حد متوسط باشد ، مورد استفاده قرار می گیرد . به سبب محدودیت فاز آلومینات وکمتر بودن فاز سه کلسیم سیلیکات در این سیمان ، که سبب ایجاد خواص ویژه فوق الذکر می شود ، مقاومت فشار اولیه و نهایی ملات استاندارد آن کمتر از سیمان پرتلند نوع 1 است . این سیمان در کلیه سازه های بتنی قابل استفاده می باشد و در محیطهای آب و خاک که غلظت یون سولفات در حد متوسط ( طبق آئین نامه بتن ایران " آبا " ، برای شرایط محیطی متوسط در محیط آبی غلظت یون سولفات کمتر از 1200ppm  و در محیط خاکی کمتر از 5/. % می باشد) است ، کاربرد دارد. برای بتن ریزی در هوای نسبتاً گرم که خطر افزایش دمای بتن معمولی به بیش از 32 درجه سانتیگراد  و بتن حجیم به بیش از 15 درجه سانتیگراد وجود دارد ، این سیمان کاربرد گسترده دارد.

    توجه : برای استفاده در محیط های حاوی یون کلر و سولفات به طور همزمان و در محیط های حاوی غلظتهای زیاد یون سولفات و همچنین بتن ریزی در هوای سرد مصرف این سیمان توصیه نمی شود.


امتیاز : از 5

شما می توانید اولین نظر دهنده در مورد این محصول باشید .

[+] افزودن نظر
عدد 4 رقمی مقابل :       


[ بازگشت ]

محـصـــول یـــاب :
رنج قیمت (تومان) :

  —  

دسته بندی مصالح پایه
[+] بیشتر
 

logo-samandehi تایید

نظرسنجي
 
بنظرتان کدام گزینه لازم است تقویت شود؟
 

 

مطالب

مقاله ای با عنوان “Thermal Inertia Analysis of The First Zero Energy Building in Iran”
مواد افزودنی بتن
رنگ زدن خانه
تابلو های برق
با مساجد جامع و بزرگ جهان آشنا شوید
سنگ کورین چیست؟
کاشی عایق صوت از جنس پشم چوب
تعریفی کامل از پل
تراکم ساختمانی چیست؟
چسب کاشی و انواع آن
كوبياكس؛ استفاده از توپ در ایجاد صفحه‌های تخت بتنی
آجر و انواع آن
سقف های کامپوزیتی در سازه های فلزی
کاربرد پوکه معدنی در ساختمان
ایفل؛ برجی که با هیچ بادی نمی‌لرزد

[ آرشیو مطالب ]


عبارات جستجو